خرید خانه در یک کشور خارجی، از راه‌های سرمایه‌گذاری است که مزایای متعددی را نیز برای خریداران به‌همراه دارد. کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان برای این شیوه از سرمایه‌گذاری است. دولت این کشور، امکان خرید خانه در کانادا را برای همه افرادی که در خارج از مرزهای کانادا زندگی می‌کنند، فراهم کرده است.

همچنین کانادا علاوه‌بر عدم وجود محدودیت برای خرید ملک توسط مهاجران، سرمایه‌گذاران و …، محدودیتی برای نوع ملک خریداری شده نیز تعیین نمی‌کند. این کار باعث شده تا شرایط خرید خانه در کانادا بسیار ساده‌تر شود. در ادامه این مطلب، با بررسی دقیق مراحل، قیمت و جزئیات کلی خرید خانه در کشور کانادا، شما را با روند انجام این کار آشنا می‌کنیم.

قوانین و شرایط خرید خانه در کانادا

خرید خانه یکی از گران‌ترین و پرهزینه‌ترین خریدهایی است که شما انجام می‌دهید. به‌همین‌دلیل، باید عوامل زیادی را در نظر گرفته و با شرایط و قوانین کلی آن آشنا باشید. به‌خصوص زمانی که این کار را در یک کشور خارجی انجام می‌دهید، شرایط پیچیده و سخت‌تر می‌شود. به‌عنوان مثال، برای خرید ملک در کانادا ابتدا باید یک پیشنهاد رسمی خرید ارائه دهید و در صورت موافقت طرفین با این پیشنهاد، می‌توانید قراردادهای لازم را تنظیم کنید.

در زمان پر کردن فرم‌های اصلی پیشنهاد خرید خانه، باید بندهایی را ذکر کنید که شرایط کلی شما برای پیشنهاد و خرید خانه را نشان دهد. به‌عنوان مثال، آدرس دقیق محل قرارگیری خانه و همچنین قیمت خرید پیشنهادی، از اولین مواردی است که باید ذکر شوند. اگر در زمان خرید خانه، تمام شرایط و بندهای اصلی قراردادها را بشناسید، در نهایت یک معامله رضایت‌بخش برای دو طرف رقم می‌خورد. برخی از شرایط اصلی خرید خانه در کانادا که باید بدانید، عبارت است از:

 • ذکر شرایط تأمین مالی؛ که قابلیت فسخ یا عدم فسخ قرارداد را نشان می‌دهد.
 • حق تأیید قرارداد مشروط به بازرسی فنی خانه؛ که امکان بازرسی فنی خانه توسط متخصص را برای خریدار فراهم می‌کند.
 • حق بررسی حقوقی؛ که امکان بررسی شرایط کلی قرارداد طی 24 الی 48 ساعت توسط وکیل فرد خریدار را فراهم می‌کند.
 • شرط بررسی نقشه‌برداری ملک؛ خانه را از نظر قوانین منطقه‌ای، عدم تجاوز از حریم ملک و … بررسی می‌کند.
 • امکان ارزیابی ملک توسط متخصص؛ این شرط به خریدار این حق را می‌دهد که خانه مورد نظر را توسط یک شخص متخصص ارزیابی کرده و قیمت پیشنهادی را با توجه به شرایط کلی ملک و بازار مسکن، بررسی کند.
 • تعیین شرایط شخصی؛ که به خریدار امکان افزودن برخی شروط توافقی در قرارداد را می‌دهد.

مراحل خرید ملک در کانادا

در سرتاسر کانادا، افراد ثروتمند با علم به اینکه خرید خانه از بهترین سرمایه‌گذاری‌های بلند ‌مدتی است که می‌توانند انجام دهند، به سمت انجام این کار می‌روند. این افراد با اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا پس از خرید خانه در این کشور، به‌راحتی به کانادا رفته و می‌توانند از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شوند.

با این حال، تصمیم‌گیری برای خرید خانه در کانادا و مهاجرت به این کشور می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین و سخت‌ترین تصمیم‌های زندگی شما باشد. برای مهاجرت از طریق خرید ملک در کانادا، علاوه‌بر شرایط گفته شده، بدانید که باید از کجا شروع کنید. مراحل زیر، گام‌های اصلی برای اقدام به خرید خانه در این کشور هستند.

آماده کردن مبلغ پیش‌پرداخت

مبلغ پیش‌پرداخت خرید خانه کاملاً به ارزش کلی و قیمت خانه بستگی داشته و معمولاً بین 5 تا 20 درصد از مبلغ کلی توافق شده برای خرید، تعیین می‌شود. پرداخت پیش‌‌پرداخت بالاتر، دو مزیت کلی برای خریدار خانه دارد. اولاً هرچه این مبلغ بیشتر باشد، دریافت وام مسکن برای شما ساده‌تر می‌شود. ثانیاً؛ مبلغ بیمه پیش‌فرض وام مسکن که باید به اداره وام مسکن کانادا (CMHC) پرداخت شده و بر اساس مبلغ پیش‌پرداخت و وام مسکن محاسبه می‌شود، تنها با پرداخت 20% از مبلغ قرارداد و یا بیشتر، قابل‌چشم‌پوشی است.

در نظر گرفتن مبلغی برای هزینه‌های عقد نهایی قرارداد

به‌طور کلی، نمی‌توان یک مبلغ مشخص را برای هزینه‌های نهایی قرارداد در نظر گرفت، اما معمولاً هزینه‌ای بین 1.5 تا 4 درصد از قیمت اصلی خرید خانه را باید برای آن در نظر بگیرید. این مبلغ شامل هزینه‌های مراحل قانونی و اداری است که در پایان معامله باید پرداخت شود. برخی از این هزینه‌ها عبارت است از:

 • مالیات نقل‌و‌انتقال زمین
 • هزینه‌های حقوقی
 • بیمه پیش‌فرض وام مسکن یا بیمه CMHC
 • هزینه مربوط به مالیات بر خدمات و کالا (GST/HST)
 • هزینه مربوط به بازرسی فنی خانه (اختیاری)

بررسی کلی امور مالی و تکمیل اسناد

بعد از این که در بازار املاک و مستغلات کانادا جستجو کردید، می‌توانید مبلغ مورد‌نیاز خود برای خرید خانه را تخمین بزنید. برای این کار، می‌توانید از سایت‌های خرید خانه در کانادا کمک بگیرید تا بهترین گزینه‌های موجود را بررسی کنید. به این ترتیب می‌توانید هزینه‌های مربوط به پیش‌پرداخت و عقد نهایی قرارداد را نیز به‌صورت حدودی تعیین کنید. پس از بررسی امور مالی، باید اسناد مورد‌نظر را تکمیل و جمع‌آوری کنید.


در‌صورتی‌که بخواهید از وام مسکن استفاده کنید، بخش عمده‌ای از مدارک که شامل برآورد دارایی‌های فعلی شما، درآمد و میزان بدهی فعلی است را باید به وام دهنده ارائه کنید.

اسناد و مدارک اصلی برای خرید ملک در کانادا عبارت است از:

 • مدارک شناسایی عکس‌دار دولتی (گواهینامه رانندگی، گذرنامه و …)
 • گواهی اشتغال و درآمد (T4، اظهارنامه مالیات بر درآمد، صورتحساب بانکی و …)
 • اثبات پیش‌پرداخت و شیوه پرداخت آن
 • اطلاعات در مورد سایر اموال و دارایی‌ها
 • اطلاعات مربوط به بدهی‌های شما (مانند موجودی کارت اعتباری، مبلغ وام یا هزینه اجاره خودرو، خطوط اعتباری، وام‌های دانشجویی) یا تعهدات مالی (مانند حمایت از همسر/فرزند)

دریافت پیش تایید وام مسکن

بعد از بررسی دقیق امور مالی و تکمیل اسناد، مرحله بعدی این است که مبلغی که می‌توانید هزینه کنید را تعیین کنید. اگر از وام مسکن استفاده کنید، آن‌ها مقدار پیش‌پرداخت، برنامه بازپرداخت، کل قیمت فروش و … را به‌طور دقیق برای تعیین بودجه نهایی بررسی می‌کنند. این روند، پیش تأیید وام مسکن است که با توجه به شرایط مالی شما، مقدار وام مورد‌نیاز و نرخ بهره آن را برای خرید خانه در کانادا تعیین می‌کند. با توجه به این که داشتن پیش تأیید نشان می‌دهد که شما واقعاً متقاضی خرید ملک هستید، اغلب مشاوران املاک آن را الزامی می‌کنند.

استفاده از طرح‌های تشویقی خرید خانه در کانادا

برای کسانی که برای اولین بار قصد خرید ملک در کانادا را دارند، برخی طرح‌های تشویقی وجود دارد که شامل تخفیف، طرح‌های تشویقی مالیاتی و … است. بهتر است قبل از اقدام نهایی، راجع به این طرح‌ها تحقیق کرده و در صورت امکان از آن‌ها استفاده کنید. با این کار، می‌توانید تا مبلغ زیادی پول ذخیره کنید.

یافتن خانه مورد نظر

بعد از انجام مراحل فوق، حالا شما مبلغ مورد‌نیاز خود را تعیین و تأمین کرده و با داشتن پیش تأیید وام، می‌توانید با خیال راحت به دنبال خانه مورد نظر خود بگردید. وب سایت‌های متعددی برای خرید خانه وجود دارد که می‌توانید املاک پیشنهادی در آن‌ها را بر اساس موقعیت مکانی، متراژ، امکانات، قیمت و … دسته‌بندی کنید. به این ترتیب، یافتن خانه‌ای که مطابق با نیاز و سلیقه شما باشد، ساده‌تر می‌شود. مشاوران املاک می‌توانند با بررسی شرایط خرید خانه در کانادا برای شما، فرآیند خرید را بسیار ساده‌تر کنند.

قیمت خرید خانه در کانادا

قیمت خرید ملک در کانادا به عوامل متعددی از جمله ایالت، منطقه قرارگیری خانه، موقعیت کلی مسکن و … بستگی دارد. آمارها نشان می‌دهد که بازار مسکن کانادا در ماه آوریل سال 2022 شاهد کاهش فروش بود، زیرا افزایش نرخ‌ها اشتیاق خریداران مسکن را کاهش داد. میانگین قیمت خرید خانه در این ماه، 746,146 دلار بود که 7 درصد بیشتر از سال گذشته است. در حالی که میانگین قیمت خانه در کانادا در طول یک سال بیش از 50,000 دلار افزایش داشته، قیمت خانه نسبت به ماه قبل کاهش یافته است.

قیمت خرید خانه در اکثر شهرها و ایالت‌های کانادا از جمله انتاریو، نیوبرانزویک، ونکوور و تورنتو نیز با افزایش چشمگیری روبرو بوده است. بریتیش کلمبیا همچنان گران‌ترین ایالت کانادا برای خرید خانه است. متوسط ​​قیمت خانه در این ایالت، 1,058,079 دلار در آوریل 2022 بود که 12 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. به‌طور‌کلی، شرایط خرید خانه برای تمام ایالت‌های کمی تغییر کرده و احتمال دارد که قیمت مسکن در این کشور حدود 10 تا 20 درصد کاهش پیدا کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *