احمد حسین، وزیر مسکن، تنوع و شمول، از اختصاص کمک هزینه خانه‌های سبز خبر داد

احمد حسین از اختصاص کمک هزینه خانه‌های سبز تا سقف ۴۰ هزار دلار برای بهینه کردن مصرف انرژی ، به هر خانوار کانادایی‌ها خبر داد.

این طرح با بودجه‌ای بالغ بر ۴.۴ میلیارد دلار جهت اختصاص وام بدون بهره، تا سقف ۴۰ هزار دلار برای بهینه کردن مصرف انرژی و سبز کردن خانه، به هر خانوار کانادایی‌ها تعلق می‌گیرد.

وام خانه‌های سبزتر کانادا برنامه‌ای فراگیر برای کمک به ۱۷۵ هزار مالک خانه واجد شرایط برای انجام شود. بازسازی‌های عمیق‌تر و پرهزینه‌تر طراحی شده است.

تاثیر قابل توجهی در کاهش اثرات مخرب سوخت‌های خانگی بر محیط زیست و همچنان کاهش هزینه‌های انرژی خانواده‌ها دارد.

وزیر مسکن و تنوع و شمول و وزیر مسئول شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC)، از راه اندازی مرحله اول وام جدید خانه‌های سبز کانادایی‌ها برای صاحبان خانه خبر داده اعلام کرد. که وام‌های بدون بهره تا سقف ۴۰ هزار دلار برای هر خانوار پرداخت می‌شود.

مرحله اول این طرح:

از ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲ برای مالکان خانه‌های واجد شرایطی که درخواست می‌دهند یا پیش درخواست دارند (مرحله پیش از بازسازی) برای کمک هزینه خانه‌های سبز کانادا دارند، اجرا می‌شود.

مرحله دوم:

از اوایل سپتامبر ۲۰۲۲ برای مالکانی اجرا می‌شود که درخواست خود را داده‌اند (کسانی که درخواست ارزیابی یا کمک هزینه پس از بازسازی کرده‌اند)، اما همچنان بهسازی‌های‌شان باقی‌مانده و می‌خواهند ساخت و سازشان تکمیل کنند.

وام خانه‌های سبز کانادا بخشی از طرحی به همین نام (خانه‌های سبز کانادا) است.

این برنامه توسط منابع طبیعی کانادا (NRCan) و به منظور کمک به بهبود و بهره‌وری انرژی برای صاحبان خانه‌های کانادایی اجرا می‌شود.

طرح Canada Greener Homes به صاحب خانه‌های واجد شرایط کمک می‌کند تا خانه‌های خود را راحت‌تر و مقرون به صرفه‌تر نگه دارند. و در عین حال از اهداف زیست‌ محیطی، برنامه‌ها و اهداف تغییرات آب و هوایی کانادا حمایت می‌کنند.

  •  اختصاص ۶.۷ میلیارد دلار بودجه طی ۱۵ سال آینده برای اجرای طرح بازیابی سبز

این بازسازی‌ها همچنین با ایجاد مشاغل خوب طبقه متوسط در جوامع سراسر کشور به تحریک اقتصاد کمک می‌کند.

کمک هزینه خانه‌های سبز کانادا از زمان راه اندازی آن در می ۲۰۲۱ تاکنون به بسیاری از صاحبان خانه در سراسر کشور کمک کرده تا منازل‌شان را بر اساس اصول زیست محیطی بازسازی کنند. و در عین حال موجب اشتغالزایی خوبی برای کانادایی‌ها شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *