انجمن املاک کانادا روز دوشنبه اعلام کرد کانادا طی یک سال گذشته ۲۵٫۷ درصد کاهش در تعداد فروش خانه را تجربه کرده است و ۳٫۸ درصد ریزش در قیمت‌های مسکن بین مارس و آوریل وجود داشته است.

بعد ازافت از قیمت‌های مسکن و کم شدن تعداد معاملات طی دو ماه گذشته،. موجی از پشیمانی خریداران در چند بازار پررونق در حال شکل گیری است.

مشاورین املاک و وکلای تورنتو و ونکوور می‌گویند خریداران به دنبال راه‌هایی هستند که به نحوی خرید خود را فسخ کنند و فروشندگان به دنبال این تضمین هستند که خریدار حتماً به معامله خود پایبند باشد چرا که شرایط نسبت به بازار پررونق با قیمت‌های بالای گذشته بسیار تغییر کرده است.

انجمن املاک کانادا :

روز دوشنبه اعلام کرد کانادا طی یک سال گذشته ۲۵٫۷ درصد کاهش در تعداد فروش خانه را تجربه کرده است و ۳٫۸ درصد ریزش در قیمت‌های مسکن بین مارس و آوریل وجود داشته است.

مارک موریس :

وکیل املاک در تورنتو اظهار کرد بسیاری از خریداران که قصد فسخ معامله را دارند موفق نمی‌شوند چرا که راه قانونی برای خروج از معامله وجود ندارد و البته چنین مواردی برای فروشندگان نیز قابلیت عملیاتی شدن ندارد.

اگر معامله‌ای فسخ شود مشاورین املاک که واسطه معامله هستند. می‌توانند بابت کمیسیون اقامه دعوی کنند. اما بسیاری از این کار دوری می‌کنند چرا که وجهه ایشان در برابر مشتری خراب می‌شود. مشتری می‌تواند، برای فروش خانه‌ که معامله‌اش لغو شده. مجدد به مشاور املاک مراجعه کند.

هر کسی که در این کشور خانه‌ای در سال ۲۰۲۱ خریداری کرده. با قیمت‌های بازار خرید را انجام داده باشد. خانه‌اش در سال ۲۰۲۲ ارزش بیشتری خواهد داشت. آیا یک سال آینده نیز باز هم ارزش آن بالاتر خواهد رفت؟ این موضوع پیشبینی دشوارتری دارد اما در یک سال آینده احتمال این که آن خانه ارزش کمتری نسبت به قیمت کنونی آن پیدا کند کمتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *