مربی کسی است که از شما حمایت می کند، توصیه می کند، راهنمایی می کند و ابزارهای مناسب برای پیشرفت در زندگی شخصی یا حرفه ای شما را در اختیار شما قرار می دهد. اغلب، مربیان افرادی هستند که در موقعیت فعلی شما تجربه دارند و چالش های شما را بهتر درک می کنند. آنها بهترین منافع مربیان خود را در دل دارند و می خواهند از طریق چالش های زندگی حمایت کنند.

آنها معمولاً رهبری نشان می دهند و در مورد چالش هایی که قبلاً بر آنها غلبه کرده اند توصیه می کنند. به جای یادگیری از طریق اشتباهات خود، یک مربی می تواند به شما جهت و الهام بخش را بدهد که برای پیشرفت نیاز دارید.

صرف نظر از نوع مربی که نیاز دارید، پیدا کردن یک مربی شایسته مهم است. برخی از برجسته ترین ویژگی های یک مربی خوب عبارتند از:

تجربه گسترده در یک زمینه خاص

غلبه بر چالش های مرتبط را تجربه کنید

شخصیت قابل دسترس

پیشینه تحصیلی قابل مقایسه

شخصیت قابل اعتماد

انعطاف پذیر برای اعمال سبک های مختلف راهنمایی

برای یادگیری متقابل از منتی باز است

انواع مربیان

همانطور که نیازهای متفاوتی نیز وجود دارد، انواع مختلفی از مربیان وجود دارد. در اینجا رایج ترین انواع مربیان آورده شده است:

مربیان همتا

مربیان همتا به شما کمک می کنند در مورد یک مکان یا موقعیت جدید بیاموزید. آنها شما را راهنمایی می کنند که کجا چیزهایی را پیدا کنید، در صورت نیاز به حمایت با چه کسی درگیر شوید و از چه چیزی اجتناب کنید.

مربیان همتا بسیار مهم هستند، به خصوص زمانی که به یک شرکت جدید ملحق می شوید، زیرا به شما کمک می کنند تا با ساختار و فرهنگ شرکت آشنا شوید. به طور معمول، اینها افرادی هستند که به راحتی با چالش هایی که ممکن است در داخل و خارج از محیط کار خود با آنها روبرو شوید، ارتباط برقرار می کنند. احتمالاً در جلسات رسمی و محیط های اجتماعی با آنها تعامل خواهید داشت.

مربیان شغلی

منتور یا مربی چیست؟ مربیان شغلی نقش مربیان سنتی را ایفا می کنند که دانش و بینش مفیدی را ارائه می دهند و به منتهی ها کمک می کنند تا شبکه های حرفه ای خود را گسترش دهند. در شناسایی بهترین مربیان شغلی، بسیار مهم است که فردی را انتخاب کنید که با او آرزوهای شغلی مشابهی داشته باشید و تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تصمیمات مهمی مانند انتقال به شغل جدید، نحوه رسیدگی به تعارضات محل کار یا تجزیه و تحلیل بهتر گزینه های خود را بگیرید. سایر مزایای داشتن مربیان شغلی عبارتند از:

آنها به مبارزه با فرسایش کارکنان کمک می کنند

آنها اطمینان می دهند که افراد پرشور و جاه طلب به خوبی هدایت می شوند

آنها با دانستن اینکه کسی به دنبال شماست، آرامش خاطر را ارائه می دهند

به عنوان مشاوران مورد اعتماد، مربیان شغلی شما را برای پیشرفت در حرفه خود متمرکز می کنند

مربیان زندگی

منتور یا مربی چیست؟ مربیان زندگی نقش بزرگی در هدایت مربیان در شرایط مختلف زندگی به دور از محیط های کاری دارند. مربیان زندگی به منتهی ها کمک می کنند در هنگام مواجهه با معضلات شخصی و توسعه تصمیمات بهتری بگیرند. آنها می توانند به شما کمک کنند تا دیدگاه جدیدی را برای مقابله با مسائل پیچیده مانند نحوه رسیدگی به مسائل تعادل بین کار و زندگی درک کنید. بر خلاف یک مربی شغلی، مربیان زندگی از نظر سلسله مراتبی برتر نیستند.

مهمترین بخش شناسایی یک فرد قابل اعتماد است که می توانید آزادانه مشکلات خود را با او در میان بگذارید و بازخورد ارزشمندی را ارائه دهید. در اینجا ویژگی های مهم یک مربی زندگی وجود دارد:

فردی که آرزو دارید الگوی شما در زندگی باشد

دستاوردهای ارزشمندی داشته اند

دیدگاه‌ها و ایده‌های آنها طنین‌انداز، الهام‌بخش و برانگیخته شما هستند

آنها پیشینه شما را درک می کنند

مزایای منتورینگ

منتور یا مربی چیست؟ مربیگری تجربه‌ای ارزشمند است زیرا می‌بینید دیگران از توصیه‌های ارزشمندی که از شما می‌گیرند رشد می‌کنند و پیشرفت می‌کنند. منتورینگ مزایای بسیاری دارد، هم برای منتور و هم برای منتی. اینها شامل بهبود مهارت های گوش دادن، افزایش اعتماد به نفس و خودآگاهی، تقویت یک شبکه شخصی گسترده تر و افزایش پیشرفت شغلی شماست. در اینجا مزایای بیشتری از منتورینگ وجود دارد:

مهارت های رهبری شما را تقویت می کند

منتور یا مربی چیست؟ به عنوان یک مربی، بسیاری از مردم به شما به عنوان الگوی خود نگاه می کنند و به شما اعتماد می کنند تا در طول پیشرفت خود به آنها اعتماد کنید. این مسئولیت‌ها به طور مداوم مهارت‌های رهبری شما را تقویت می‌کنند، زیرا بسیاری از ارزش‌های مربیگری مانند احترام، اعتماد به نفس و صداقت به شدت در موقعیت‌های رهبری کاربرد دارند.

مهارت های ارتباطی عالی را توسعه دهید

از طریق فرآیند راهنمایی، شما به یک ارتباط دهنده و شنونده بهتر تبدیل می شوید. راهنمایی مؤثر به شدت به ارتباطات متکی است. مهارت های ارتباطی خوب بین مربی و منتی احتمالا نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

دیدگاه جدیدی به دست آورید

حتی با وجود اینکه مربیان در انتقال دانش به منتی ها مشارکت می کنند، رابطه مربی فرصت خوبی برای یادگیری چیزی از منتی ها فراهم می کند. اکثر متخصصان جوان نیز چیزهای ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن دارند، مانند پیشرفت های تکنولوژیکی. منتورینگ فرصتی از نزدیک برای یادگیری از نسل جوان را فراهم می کند و این می تواند برای شما مفید باشد.

مزایا برای کسانی که منتور دارند:

در اینجا مزایایی که  از داشتن یک مربی به دست می آورند آورده شده است:

مهارت های ارتباطی عالی را توسعه دهید

با داشتن یک فرد باتجربه در کنار خود، مهارت های ارتباطی عالی را از طریق بحث های خود توسعه می دهید. همچنین می سازد د به صحبت با افراد با پیشینه های مختلف. شما همچنین مهارت های گوش دادن فعال و کاوش خود را بهبود می بخشید.

گسترش شبکه های شخصی

یافتن شغل جدید یا تغییر شغل به طور فزاینده ای به داشتن شبکه ای از دوستان وابسته است. وقتی در یک محیط جدید هستید، پیدا کردن مخاطبین جدید چالش برانگیز است. مربیان به شما کمک می کنند تا به راحتی با موقعیت های جدید سازگار شوید و شبکه خود را توسعه دهید. منتی ها همچنین می توانند از طریق ارتباط با رهبران صنعت و روندهای نوظهور سود ببرند.

افزایش خودآگاهی

مربی شما با شناسایی نقاط قوت و ضعف به شما کمک می کند تا اهداف خود را تعیین کنید. همچنین بینشی در مورد اینکه دیگران چگونه به شما نگاه می کنند به دست می آورید که به شما دیدگاه جدیدی می دهد. مربیان برای حمایت و تشویق شما وجود دارند و بازخورد آنها به شما کمک می کند تا خودآگاهی و اعتماد به نفس پیدا کنید.

یادگیری از تجربیات دیگران

شانس بالایی برای مربی شدن در آینده وجود دارد. از طریق رابطه مربیگری، چیزهای جدیدی یاد می گیرید که هرگز نمی توانید آنها را بدانید یا زمان زیادی برای درک آنها صرف کنید. مربیان شما را از طریق تجربیات خود راهنمایی می کنند و این یک راه بزرگ برای گسترش دانش شما در زمینه های خاص است.

نکاتی برای مشاوره موفق

مرور اصول اولیه منتورینگ برای همه منتورها مهم است، صرف نظر از اینکه در حال گذار از یک منتی به یک منتور هستید یا یک مربی با تجربه هستید. منتی ها برای حمایت روانی اجتماعی به مربیان خود نگاه می کنند و برای اطمینان از ارائه حداکثر مزایا باید به شما اعتماد شود. در زیر چند نکته وجود دارد که می تواند به حداکثر رساندن توانایی های مربیگری شما کمک کند:

مهارت های مربیگری خود را ارزیابی کنید

هنگامی که تشخیص دادید که می توانید زمان خود را برای راهنمایی افراد دیگر اختصاص دهید، ضروری است که فهرستی از مهارت های مربیگری خود را تهیه کنید. مرور مهارت های خود می تواند به شما کمک کند نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنید تا بتوانید به مهارت های مورد نیاز در مربیگری توجه کنید. لازم نیست در همه زمینه ها کامل باشید، اما می توانید در کنار مربیان خود رشد کنید و یاد بگیرید. در مسیر کار خود را ارزیابی کنید و متعهد به بهبود باشید.

هدف خود را تعیین کنید

شما باید خود را با برنامه ریزی برای منتی ها در زمان، مکان و دفعات مناسب جلسه خود سازماندهی کنید. به صحبت های یک منتی گوش دهید تا به بهترین شکل انتظارات او را برای برقراری رابطه مربیگری درک کنید. این نشان دهنده تعهد شما به موفقیت حرفه ای و پیشرفت شغلی آنهاست. با منتی خود اهدافی را تعیین کنید و به طور منظم پیشرفت به سمت دستیابی به هدف را ارزیابی کنید.

استانداردهای حرفه ای را حفظ کنید

کار خود را حرفه ای نگه دارید تا یک رابطه راهنمایی موثر حفظ کنید. اطمینان حاصل کنید که احترام، اعتماد و صداقت را برای مربیان خود رعایت می کنید، زیرا اکثر آنها به شما به عنوان الگوی خود نگاه می کنند. محرمانه نگه داشتن مکالمات ضروری است. اطمینان حاصل کنید که این ارزش‌ها را رعایت کرده‌اید و اعتماد متقابل را برای بحث‌های آزاد بین شما و مربی ایجاد کنید.

روی مهارت شنیداری خود کار کنید

مهارت های گوش دادن عالی برای مربیان بسیار مهم است. به سخنان منتی خود گوش دهید و از وارد شدن به مکالمه قبل از بیان خود خودداری کنید. همچنین بسیار مهم است که به مربی اجازه دهید تا ایده های خود را به اشتراک بگذارد و بدانید که هر یک از منتی ها روش منحصر به فردی برای بیان خود دارند. ذهنی باز داشته باشید و از قضاوت کردن بپرهیزید، زیرا ممکن است منجر به ضعیف شدن رابطه مربیگری شود.

از رشد مربی خود حمایت کنید

شما باید بین به چالش کشیدن و حمایت از مربی خود تعادل برقرار کنید. شما می توانید از طریق انتشار اطلاعات مرتبط، ارائه بازخورد در مورد پیشرفت، حمایت و حمایت عاطفی از آنها حمایت کنید. با به چالش کشیدن مربی خود، آنها را تشویق می کنید تا استانداردهای بالای تمرین را حفظ کنند، ریسک کنند، نوآوری کنند و برای رسیدن به اهداف خود پشتکار داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *