FILE PHOTO: A Canadian flag flies above another industry site with ArcelorMittal Dofasco in the background in Hamilton, Ontario, Canada, March 9, 2018. REUTERS/Peter Power/File Photo


تداوم افزایش تقاضا در بخش صنعت تورنتو

بر اساس گزارش جدید شرکت املاک و مستغلات JLL، بازار مرکز شهر تورنتو اولین کاهش در نرخ خالی دفاتر را طی سه ماهه چهارم سال گذشته تجربه کرد، در حالی که بازار صنعتی تورنتو سال گذشته را با افزایش بی سابقه تقاضا به پایان رساند.

بازار صنعتی تورنتو در ماه های پایانی سال با کمبود شدید محصولات مواجه شد. تحت چنین شرایطی، فشار زیادی بر روی هزینه های اشغال طی سه ماهه چهارم ایجاد شده بود.

میانگین نرخ درخواست به ۱۱٫۶۶ دلار در این سه ماهه رسید که افزایش قابل توجه ۷٫۸ درصدی نسبت به سه ماهه قبل از آن و ۱۳٫۸ درصدی نسبت به سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ را نشان می دهد.

در همین حال، قیمت خرید ساختمان های صنعتی با سرعت بیشتری در حال افزایش است. میانگین قیمت فروش در هر فوت مربع در سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ به ۲۹۹ دلار رسید. با توجه به اینکه تقاضای کاربران و سرمایه گذاران همچنان در سطح بالایی است، شاهد رشد ۷٫۹ درصدی نسبت به سه ماهه سوم و رشد ۲۳٫۳ درصدی نسبت به یک سال قبل هستیم.

تکمیل‌ پروژه های مهم در سه‌ ماهه چهارم منجر به ساخت هزاران فوت مربع تأسیسات پیشرفته در این کشور شد. با نگاهی به این آمار، پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۳ میلیون فوت مربع از پروژه های ساختمانی تکمیل شود.

از نقطه نظر نرخ دفاتر خالی نیز باید گفت که نرخ دفاتر خالی تورنتو در سه ماهه چهارم به ۹٫۶ درصد کاهش یافت، در حالی که در سه ماهه سوم ۹٫۸ درصد بود. اگرچه این پایین‌ ترین نرخ ثبت ‌شده در سال جاری نیست، اما اولین کاهش در نرخ دفاتر خالی در طول سال است.

بیش از ۱٫۲ میلیون فوت مربع موجودی جدید در سه ماهه چهارم به این بازار اضافه شد. به علاوه لازم به ذکر است: که دو پروژه مهم ساختمانی خیابان Queens Quay East تکمیل شدند. نزدیک به ۸۰ درصد از واحدهای این دو ساختمان از قبل اجاره شده. ساخت و ساز برج لیبرتی مارکت که ۱۰۰ درصد واحدهای آن از قبل اجاره بود نیز در این سه ماه به پایان رسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *